Beyaz bir gülümseme ve sağlıklı dişler herkesin ortak hayalidir. Bu sebeple insanlar diş beyazlatma için diş kliniklerine ve uzmanlara başvurur. Bu konu hakkında merak edilen çok fazla şey vardır. Bu işlemlerin ne kadar sağlıklı olduğu herkes tarafından merak edilir. Dent Group olarak yazımızda sizlere konu hakkında merak edilenleri açıklayacağız.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Nedir?

Diş beyazlatma, diğer adıyla bleaching, dişlerin belli sebeplerle sararmasından sonra insanların aklına gelmektedir. Özellikle sigara, alkol, çay ve kahve gibi içecekler dişleri sarartmaktadır. Asitli yiyeceklerin bol tüketimi ve ağzın düzenli temizlenmemesi de sebepler arasındadır. Bleaching sayesinde bu sararmalardan kurtulmak mümkündür.

Diş beyazlatma nedir sorusuna detaylı cevabı aşağıda bulabileceksiniz;

  1. Bu işlem için geliştirilen birden fazla yöntem vardır.
  2. Bu yöntemler arasında en son bulunan ve sıklıkla kullanılan ise beyazlatma jelleridir.
  3. Bu jeller evde ya da klinikte uygulanabilmektedir ve hastaya acı hissettirmezler.
  4. Beyazlatıcı jeller su içerir ve böylece çatlamaların önüne geçer.
  5. Aynı zamanda işlem sırasında diş minesi herhangi bir zarar görmez.

Tabii ki kullanılan tek yöntem diş beyazlatma jelleri değildir ancak diğer yöntemler dişlerinize zarar verebilir. Evde uygulanılan yöntemler oldukça tehlikeli olabilmektedir. Bu yöntemlere örnek olarak karbonat ve limonla diş fırçalamak gösterilebilir.

Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mı? Dişler Tekrar Eski Rengine Döner Mi?

Diş beyazlatma jelleri uzman eşliğinde kullanıldığında ve daha sonra dişlere dikkat edildiğinde bu işlem kalıcıdır. Öncelikle dişlerin neden sarardığı tespit edilmelidir. Uygulanan kötü diyetler değiştirilmeli ve ağız sağlığına düzenli olarak dikkat edilmelidir. Dişlerinizi doğru diş macunuyla fırçaladıktan sonra ağız çalkalama suları kullanabilirsiniz.

Asidik yiyecekleri tüketirken dikkat etmeli, sigara ve kafein tüketimini azaltmalısınız. Diş beyazlatma işlemi bu şekilde kalıcı olabilmektedir. Aynı zamanda dişlerinize bir bardak kola kadar dahi zarar vermez. Bu sebeple tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Beyazlatma işlemi kalıcı mı sorusuna en net cevap bu şekilde verilebilir.

Dent Group Olarak Daha Sağlıklı Dişler İçin Uzman Kadromuzla Yanınızdayız!

En son teknolojileri takip ederek sizler için en uygun olanları tercih ediyor ve kliniğimizde uyguluyoruz. Son derece hijyenik bir ortamda uzmanlar tarafından tedavi görmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Birden fazla şehirde birden fazla klinikle hizmet vermeye devam ediyoruz.
Bu web sitesinin tüm tasarımı ve tüm içerik DentGroup’a aittir. DentGroup'un yazılı ve açık izni olmaksızın bunların kullanımı halinde ilgililer hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca cezai ve hukuki yollara başvurulacaktır.
Tüm hakları saklıdır
2020 DentGroup A.Ş.