Diş Mücevheri (Grillz) nedir?

Dişlere takılıp çıkartılabilen mücevherli aksesuarlar diğer adıyla Grillz; ilk olarak 1980'lerin başında New York'ta hip-hop sanatçıları tarafından takılmaya başlandı ve 2000'lerin ortalarında pop kültürünün yükselmesi nedeniyle popüler hale gelen diş mücevherleridir.

Diş Mücevheri (Grillz) nasıl uygulanır?

Grillz, dişlerin üzerine takılan bir mücevher türüdür. Diş hekimi Grillz tasarımını tamamlamak için ağız içerisinden dijital ölçü veya silikon esaslı ölçü materyali ile alt ve üst çene ölçü modelleri elde eder. Oluşturulan modeller üzerinden Grillz analizleri yapılır ve istenen tasarımı kullanılacak materyaller ve mücevherler hastanın talebine göre karar verilir.

Alt yapı malzemesi tamamen kişiye uygun tasarlanabilmektedir. Altın, gümüş ve metal alt yapılardan üretilmektedir. Genellikle çıkarılabilir özelliğe sahip ağız içine takılan aksesuarlardır. Değerli taşlar ile istenilen üst yapı tasarımı seçildikten sonra kişiye özel üretim yapılmaktadır. Grillz tek bir dişe veya istenilen sayıdaki dişlere de uygulanabilir.

Makaleyi Yazan Hekim: Msc. Dt. Emre Asım

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,
tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun.
ONLINE RANDEVU AL MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

dentgroup Klinik
01
Doktor
02
Doktor Seçiniz

Bu web sitesinin tüm tasarımı ve tüm içerik dentgroup’a aittir. dentgroup'un yazılı ve açık izni olmaksızın bunların kullanımı halinde ilgililer hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca cezai ve hukuki yollara başvurulacaktır.
Tüm hakları saklıdır
2023 dentgroup A.Ş.