dentgroup Full Dijital Protez Nedir?

dentgroup Full Dijital Protez konsepti, tam dişsiz ya da dişlerin tamamının çekilmesi gereken hastalarda belirli açılarla yerleştirilen 4 ya da 6 adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan, iş akışının tamamen dijital olduğu bir prosedürdür.

dentgroup Full Dijital Protez tedavisinin özellikleri nelerdir?

 • Tam dişsiz ya da dişlerin tamamının çekilmesi gereken hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme tekniğidir.
 • Kişiye özel planlanır.
 • Tüm süreçler alınan 3 boyutlu tomografiler ve dijital ağız taramaları üzerinden yapılır. 
 • Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
 • Geleneksel implant tedavilerinde olan cerrahi kesi, dikiş işlemlerine gerek duyulmaz.
 • Gerekli seans sayısı, geleneksel yöntemlere göre %80 daha azdır. Şehir dışında ya da yurt dışında ikamet eden hastalar tarafından da tercih edilir.
 • Tedavi sonrası şişlik ve ağrı olma ihtimalinin diğer tedavilere oranla daha az olması beklenir.

dentgroup Full Dijital Protez Tedavisinin geleneksel All on Four İmplant Tekniği yönteminden farkı nedir?

 • Tüm işlemler dijital iş akışıyla ilerler.
 • İmplantların kemik içindeki pozisyonları önceden dijital olarak planlandığı için cerrahi işlemlerinin hassasiyeti daha yüksektir.
 • Henüz işlemlere başlamadan final proteze kadar olan planlamalar yapıldığı için sonuçlar öngörülebilir, hasta kullanacağı protezi dijital ortamda görebilir.
 • Protez yapımı aşamasındaki seans sayıları ve süreleri kısalır.

dentgroup Full Dijital Protez konsepti kimlere uygulanabilir?

 • Dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı bulunmayan 
 • Yeterli kemik hacmine sahip tüm full çene rehabilitasyonu yapılacak kişilere uygulanabilir.

Tedavinin aşamaları nelerdir?

dentgroup Full Dijital Protez tedavisinde; planlanan hastalardan önce 3 boyutlu tomografi ile 3 boyutlu ağız içi tarama kayıtları alınır. Hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları çekilerek dijital planlama için bilgisayar yazılımına aktarım yapılır.
dentgroup Dijital Protez konsepti, cerrahi ve protez işlemleri olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavi günü hastaya planlamaya uygun şekilde dijital planlama doğrultusunda üretilmiş rehberle 4 ya da 6 adet dental implant yerleştirildikten sonra aynı gün geçici diş protezi, dental implantların üstüne sabitlenir. 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri uygulanır.

Tedavi sonrası ağrı olur mu?

Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, işlemler sırasında kesi atılmadığı ve işlem sonunda dikişler olmadığı için geleneksel https://dentgroup.com.tr/implantlar/https://dentgroup.com.tr/implantlar/ yöntemlerine göre az olması beklenir.

dentgroup Full Dijital Protez sonrası beslenmem nasıl olacak?

İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size tavsiye edeceği bir beslenme programı planı ile beslenmeniz gerekmektedir. 3 aylık süreç tamamlandıktan sonrasında yapılacak daimi protezinizle arzu ettiğiniz şekilde beslenebilirsiniz. 

Makaleyi Yazan Hekim: Dt. Koray Kendir

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır,
tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun.
ONLINE RANDEVU AL MAKE AN ONLINE APPOINTMENT

dentgroup Klinik
01
Doktor
02
Doktor Seçiniz

Bu web sitesinin tüm tasarımı ve tüm içerik dentgroup’a aittir. dentgroup'un yazılı ve açık izni olmaksızın bunların kullanımı halinde ilgililer hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca cezai ve hukuki yollara başvurulacaktır.
Tüm hakları saklıdır
2023 dentgroup A.Ş.